Informacje prasoweNieruchomości

Spadek sprzedaży mieszkań – jak znaleźć „perełkę”, jeśli posiadasz wolny kapitał?

nieruchomosci zakup

Choć popyt na rynku nieruchomości zmalał, to jednak wciąż znajdują się konsumenci, którzy posiadają wolny kapitał. Co ciekawe, nawet pandemia nie wstrzymała wzrostu liczby zamożnych oraz bogatych. Jak podaje KPMG – rośnie grupa osób o zarobkach brutto przekraczających 50 tys. zł miesięcznie. To sprawia, że mimo ogólnej negatywnej tendencji, wciąż znajdują się odbiorcy dóbr luksusowych, ale także nieruchomości. Jeśli zatem należysz do nich, sprawdź, w jaki sposób w gąszczu wielu ofert możesz znaleźć atrakcyjną nieruchomość. 

Zweryfikuj opinię na temat dewelopera w internecie

Piękne prezentacje nieruchomości skusić mogą każdego. Natomiast warto pamiętać, że obrazki to nie wszystko. Jednym z pierwszych kroków, jakie należy poczynić, jest weryfikacja opinii na temat firmy. W jaki sposób można to zrobić?

Najprostszym sposobem będzie wpisanie w wyszukiwarkę frazy: „nazwa firmy + opinie”

mówi Sebastian Kopiej z Commplace, agencji wspierającej firmy w budowaniu wizerunku.

To jedna z tzw. wrażliwych fraz, która pozwoli nam zweryfikować wizerunek dewelopera w sieci. Obecnie wiele firm zaczęło zwracać uwagę na ten aspekt. Mają bowiem świadomość, że jest to jeden z elementów, który w szczególności przeważa o decyzji zakupowej

dodaje ekspert z Commplace.

Oprócz opinii warto także wykonać kilka dodatkowych czynności, które pokażą nam globalny wizerunek marki i jej podejście biznesu: 

  • Czy strona internetowa jest aktualizowana na bieżąco?
  • Czy znajdują się na niej wszystkie dane kontaktowe do dewelopera?
  • Czy strona posiada certyfikat SSL informujący o tym, że witryna jest bezpieczna (czy w adresie WWW znajduje się https://)?
  • Jakie informacje o marce znaleźć można na portalach internetowych (newsy, informacje o nagrodach, wypowiedzi ekspertów marki)?

Sprawdź ogłoszenia – nie tylko na największych portalach

Szukający ofert z obszaru nieruchomości zapewne na pamięć znają już nazwy największych portali z ogłoszeniami. Warto jednak pójść o krok dalej. Oprócz wykorzystania pozycji i zasięgów większych graczy przejrzeć ogłoszenia także na portalach regionalnych w sekcji „nieruchomości”. Dzięki działaniu dwutorowemu zwiększamy szanse na znalezienie ciekawej nieruchomości, której być może ze względu na konieczność opłat, właściciel nie dodał na popularnym portalu. 

Przeszukaj media społecznościowe

Media społecznościowe to narzędzie, które wykorzystać możemy na wiele sposobów. Jednym z nich jest poszukiwanie swojego wymarzonego M4. W przypadku samego Facebooka mamy kilka możliwości:

  • przeglądanie ogłoszeń na grupach związanych z nieruchomościami
  • przeglądanie ogłoszeń na grupach regionalnych
  • dodanie ogłoszenia o poszukiwaniu nieruchomości na własnym profilu (być może „znajomy znajomego” posiada atrakcyjną nieruchomość, którą chciałby przekazać w „dobre ręce”).
  • przeszukanie portalu z wykorzystaniem hashtagów #nieruchomości, #sprzedamdom, #sprzedammieszkanie (ten zabieg warto zastosować także na Instagramie). 

A kiedy w szczególności warto szukać?

Jak podaje raport Evaluer Index 2022, choć obecnie podaż nieruchomości z rynku pierwotnego jest całkiem spora, należy wziąć pod uwagę zmniejszenie podaży po stronie firm deweloperskich. Autorzy dodają: „Prawdopodobne jest pojawienie się na przełomie roku okazji cenowych na rynku wtórnym, gdyż część osób, która zaciągnęła kredyty hipoteczne przy wyjątkowo niskich stopach będzie chciała ograniczyć rosnące koszty ich obsługi i zdecyduje się na sprzedaż kupionych wcześniej mieszkań.”

Related posts
Nieruchomości

Czym są wiązary dachowe? Sprawdź zalety i wady

Nieruchomości

Basen stelażowy do ogrodu - jak wybrać odpowiedni?

Nieruchomości

Wycieraczki systemowe — czym się charakteryzują?

FinanseInformacje prasowe

Skąd pozyskać środki na innowację? Odpowiedź znają firmy badawczo-rozwojowe