Nieruchomości

Basen stelażowy do ogrodu – jak wybrać odpowiedni?

baseny ogrodowe na stelażu

Baseny stelażowe do ogrodu, to konstrukcje na specjalnej ramie. Taka budowa sprawia, że posiadają szereg zalet. Wśród dostępnych modeli łatwo znaleźć taki, który będzie odpowiadał rodzinie. Co należy wziąć pod uwagę, dokonując wyboru?

Jakie zalety posiada stelażowy basen do ogrodu?

Baseny rekreacyjne dzieli się na rozporowe i stelażowe, przy czym ten drugi rodzaj konstrukcji posiada dodatkowe zalety. Jeżeli tylko można poświęcić nieco więcej czasu na jego instalację i wydać dodatkowych kilka złotych, otrzymuje się produkt który:

 • jest stabilny, trudniejszy do wywrócenia, a więc bezpieczniejszy,
 • dzięki swojej budowie, może przyjmować różne kształty: prostokątny, owalny, okrągły,
 • może występować w dużych rozmiarach, możliwe jest zabudowanie basenu długości 12 metrów,
 • jest odporny na napór wody i działanie warunków atmosferycznych,
 • posiada stabilne ściany, można na nich umieścić drabinkę, ułatwiającą wchodzenie i wychodzenie z wody,
 • łatwo utrzymać go w czystości.

Czy baseny stelażowe ogrodowe sprawdzą się podczas rodzinnego spędzania wolnego czasu?

Po zapoznaniu się z zaletami tego typ basenów, można z całą pewnością stwierdzić, że rodzina doceni taki zakup. A ogród od tej pory stanie się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu domowników. Dorośli z pewnością docenią chwile relaksu, możliwość ochłody w gorące dni. Dzieci i młodzież w takim basenie mogą oswoić się z wodą, a nawet uczyć się pływać. Zapraszając kolegów i koleżanki, nie będą się nudzić ani sięgać po telefony, ponieważ własny basen, będzie miejscem wcielania przez nich w życie coraz to nowszych zabaw. Rodzina doceni basen stelażowy przede wszystkim za głębokość, szerokość i długość, a więc za jego wymiary, które pozwolą wszystkim na raz wejść do wody i zanurzyć się głębiej niż po kolana.

Baseny stelażowe ogrodowe – różnice

Chcąc wybrać basen do ogrodu, należy porównać ze sobą różne modele. Mając kilka basenów do wyboru, można zdecydować się na taki, który najlepiej będzie odpowiadał potrzebom rodziny. Czym różnią się między sobą? 

Baseny stelażowe ogrodowe różnią się, poza oczywiście marką:

 • rozmiarami,
 • kształtem (najczęściej kupowane są baseny prostokątne i okrągłe),
 • wzornictwem,
 • dołączonymi akcesoriami,
 • ceną.

Do zakupionego artykułu sprzedawca może dołączyć drabinkę, pompę filtrującą, pokrywę i podkład pod basen. Zazwyczaj, jeśli nie ma tych rzeczy w zestawie i tak trzeba je kupić, by w pełni cieszyć się z wypoczynku w basenie.

Stelażowy basen do ogrodu – jak duży kupić?

Wybór odpowiedniego basenu do ogrodu zależy od indywidualnych potrzeb rodziny. Inne potrzeby będzie mieć rodzina bez dzieci, a inne z gromadką pociech. Nie bez znaczenia jest również przestrzeń, którą można wydzielić i przeznaczyć na tego typu instalację. Przed podjęciem decyzji należy określić budżet. Chodzi nie tylko o pieniądze na zakup. Trzeba pamiętać o:

 • wydatkach związanych z napełnieniem basenu wodą, 
 • zakupie odpowiednich środków,
 • późniejszym jego utrzymaniu.

Decydując się na konkretny model, bierze się też pod uwagę liczbę ludzi korzystających z basenu jednocześnie oraz ich wiek, wzrost i zdolności pływackie. Jeśli z basenu stelażowego ogrodowego będą korzystały tylko dzieci, można wybrać model, który jest stosunkowo płytki i mały. Podobnie, jeśli działka rekreacyjna jest nieduża i liczy się każdy m2 ziemi, warto wybrać mniejszy model. 

Dorosłym poleca się większe baseny do ogrodu. Umożliwiają osobie dorosłej niemal całkowite zanurzenie ciała, a niektóre nawet swobodne pływanie. Stanowią świetny wybór na większą działkę. Zadowolone z takiej konstrukcji będą osoby lubiące porządnie ochłodzić się w gorące dni, dbające o kondycję lub będące w trakcie rehabilitacji. W takim basenie można bawić się z dziećmi, a nawet urządzić przyjęcie dla sąsiadów i znajomych.

Baseny stelażowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć duży, solidny i bezpieczny basen w przydomowym ogródku lub na działce. Przed zakupem warto zapytać członków rodziny, w jaki sposób chcieliby w nim spędzać wolny czas. Zebrane informację pomogą wybrać model najlepiej odpowiadający potrzebom domowników.

Related posts
Nieruchomości

Czym są wiązary dachowe? Sprawdź zalety i wady

Nieruchomości

Wycieraczki systemowe — czym się charakteryzują?

FinanseInformacje prasoweNieruchomości

Nawet kilka tysięcy złotych mniej za ogrzewanie? To możliwe, dzięki termomodernizacji

Informacje prasoweNieruchomości

Spadek sprzedaży mieszkań – jak znaleźć „perełkę”, jeśli posiadasz wolny kapitał?