Mentors

Mentors

Marcin Gren

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Magister inż. Informatyki, od paru lat zajmuje się kwestią rozwoju firm technologicznych, opracowaniem metryk i eksperymentów, które pozwalają podejmować właściwe decyzje biznesowe i produktowe. Interesuje go szeroko rozumiany Growth Hacking. Pomoże w opracowaniu metryk i eksperymentów dot. sprzedaży i rozwoju produktu/usługi.

Marcin Potkański

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Człowiek od „marketingu i kawy”. Praktyk. Prezes Zarządu agencji Brandish oraz właściciel sieci kawiarni Mitte- chleb i kawa. Prelegent na wielu branżowych konferencjach. Wykładowca z zakresu marketingu i PRu w Katedrze Zarządzania w Sporcie przy gdańskiej AWFiS oraz przy Wyższej Szkole Bankowej. Wiedzę z zagadnień „zarządzania marką” wyniósł ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Realizował projekty dla Oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012TM w Gdańsku; Grant’s Whisky, Jim Beam, Grupa LOTOS S.A., Eva Minge Design i wielu innych. Prowadzi pierwszy w Polsce podcast o świadomym budowaniu marki pracodawcy: Espresso Employer Branding www.potkanski.pl Pomoże w takich obszarach jak: budowanie marki (branding), facebook (kampanie reklamowe na fb), kreatywny warsztat projektowania propozycji wartości – Value Proposition Design.

Bartosz Rożan

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Bartosz Rożan jest Dyrektorem ds. projektów w DeSmart Software House.Posiada 11 letnie doświadczenie rolach Project Managera, Scrum Master’a i Agile Coach’a. Jako praktyk i fan metodyk zwinnych na codzienne stara się, by niezmiennie popularne ostatnio „hasło Agile” było poprawnie zrozumiane i stosowane w organizacjach oraz w relacjach Zamawiający – Dostawca. Jako trener „framework Scrum” pomaga w transformacjach zespołów, pomagając im w tworzeniu produktów, których użytkownicy naprawdę potrzebują. Zarządzając zespołami deweloperskim Bartosz brał udział w tworzeniu wielu produktów i jest chętny do dzielenia się wiedzą nabytą w praktyce. Obszary specjalizacji: zarządzanie projektem w duchu filozofi Agile -stowania framework Scrum, budowanie zespołu deweloperskiego, podzielić się wnioskami z cyklu życia projektu, by unikali błędów popełnionych przez inne zespoły; sesje coachingowe.

Rafał Jasiński

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Analityk biznesowy i product manager. Uczestniczył w wielu projektach międzynarodowych, między innymi w Kenii, Holandii i USA. Rozwija produkty od fazy koncepcji do wdrożenia na rynek. Entuzjasta Customer Development i Lean Startup. Obaszry specjalizacji: customer development, lean canvas, business model canvas, lean startup, eksperymenty.

Tomasz Gabryś

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

W ciągu ostatnich kilku lat wykonał ponad siedemdziesiąt analiz biznesowo-technologicznych dla produktów opartych o nowe technologie (m.in. dla projektów z branży ICT, medycyny, genetyki, budownictwa, inżynierii materiałowej). Opracowywał studia wykonalności i strategie komercjalizacji dla produktów technologicznych. Zajmował się również wyceną patentów, wspierał rzecznika patentowego w procesie patentowania technologii. Zawodowo interesuje się inwestycjami na rynkach finansowych, giełdach towarowych i walutowych. Pomoże sprawdzić, czy na nasz biznes faktycznie jest potrzeba i jak podejść do budowania modelu biznesowego.

Rafał Kruczkowski

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Jako szef Enterprise Europe Network na Pomorzu od 9 lat nakłania przedsiębiorców do większego zainteresowania eksportem i internacjonalizacją. Ponadto w ramach zajęć prowadzonych na Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych przekonuje studentów o tym, że nawet najlepszy produkt nie odniesie sukcesu rynkowego, jeżeli nie towarzyszy mu rozsądny model biznesowy. Od 2012 prowadzi Alpha Advisory- butikową firmę doradczą, specjalizującą się w zagadnieniach formalno-prawnych sektora ICT. W wolnych chwilach triathlonista- amator. Obszary specjalizacji: export, handel zagraniczny.

Jakub Ołów

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Jakub ostatnie 2 lata spędził oceniając projekty w największym funduszu VC w północnej Polsce. Wcześniej zajmował się rozwojem sieci sprzedaży, obecnie audytor finansowy w jednej z firm tzw. BIG 4. Pomoże w przygotowaniu projektu do przyszłych poszukiwań finansowania i opowie o tym, co może przekonać polskie VC. Wspólnie poukładacie model biznesowy, aby był kompletny i zrozumiały i stworzycie precyzyjny plan rozwoju projektu.

Bartosz Lipnicki

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Bartek pomaga startupom, małym i średnim firmom technologicznym w rozwoju. Absolwent Politechniki Gdańskiej. Jako jedyny Polak był prezesem zarządu stowarzyszenia studentów Board of European Students of Technology (BEST). Rozwój zawodowy kontynuował udziałem w globalnym programie menedżerskim. Pracował dla takich firm, jak Ericsson, Gemalto, CLX Networks (WIRED100 Europe, NASDAQ Stockholm). Aktualnie rozwija Alfabeat, prywatny akcelerator startupów technologicznych. Ponadto Sumpaya, międzynarodową działalność doradczą w obszarze usług komunikacji mobilnej. Jako mentor wstępnie oceni projekt i opowie o korzyściach wynikających z realizowania projektu w ramach Clipstera, podpowie jak urealnić rozbudowane plany i określić mierzalne, osiągalne cele, zainspiruje do skutecznego działania.

Tomasz Nadolny

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Członek Zarządu Fundacji Gdańskiej, odpowiadający za innowacyjne i technologiczne projekty. Wcześniej Chief Technology Officer i Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Gdańska w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Jako mentor w projekcie Clipster mogę dzielić się doświadczeniem i wspierać w zakresie współpracy biznesu z administracją publiczną, komunikacji, projektowania usług i produktów oraz przeprowadzania innowacyjnych projektów w fazę realizacji, komercjalizacji.

Kordian Klecha

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Od szesnastu lat projektuje serwisy, aplikacje i usługi. Przez sześć lat pracował w WP.pl, zajmując się interfejsami używanymi każdego dnia przez miliony Polaków, a od 2014 roku kieruje studiami podyplomowymi “User Experience. Psychologia projektowania” na sopockim Uniwersytecie SWPS, jednocześnie doradzając i pracując dla startupów, biznesu i instytucji samorządowych.

Marcin Jasiński

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Założyciel i współwłaściciel Agencji Strategiczno Kreatywnej BE7 – www.be7.pl z Gdańska, która sama była kiedyś startupem, a teraz realizuje zlecenia dla takich marek jak Bols, Żubrówka czy PGNiG. Marcin jest zarówno źródłem kreatywnych pomysłów jak i pozytywnym głosem w każdej z grup osób z którymi ma okazję współpracować. Jego silną stroną jest myślenie strategiczne w budowaniu komunikacji oraz tożsamości wizualnej dla firm oraz marek

Magda Smolak

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Startup Community Manager w Inkubatorze STARTER. Gotowa na wysłuchanie elevator pitch o każdej porze dnia i nocy. Ma ponad 7-letnie doświadczenie w realizacji projektów w branży kreatywnej, z zakresu edukacji przedsiębiorczej i wspomagania biznesu,  W STARTERZE zaczynała od wsparcia przedsiębiorczych działań młodzieży, realizując we współpracy z USA Gdańsk Business Week. Następnie wspierała polskie startupy, tworząc jeden z czołowych polskich programów akceleracyjnych – Starter Rocket. Koordynowała także Startup Zone wraz z prestiżowym Startup Contest podczas infoShare w 2016 roku – największej technologicznej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej. Pełni także funkcję Szefowej Rady Nadzorczej w 3 spółkach. Zasiada również w Zarządzie Kolonii Artystów. Działa na styku świata innowacji, przedsiębiorczości i kreatywnych rozwiązań, łącząc świat biznesu i kultury.

Marcin Pokojski

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Pomysłodawca i organizator infoShare, największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od ponad 15 lat w branży IT. Twórca i CEO infoShare Academy, szkoły programowania. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor działu IT w portalu Wirtualna Polska. Mentor w programach dla start-upów. W Clipsterze pomoże w takich obszarach jak: business development, business model validation, product validation, investing on early stage.

Karolina Janik

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Z branżą PR związana od ponad 12 lat. Od 2008 roku właściciel i osoba zarządzająca agencją Personal PR. Zainicjowała autorskie projekty agencji – Fast PR (usługi PR dla start-upów) i Akademia Social Media (cykl szkoleń́ z social media). Prelegentka, autor publikacji z tematyki PR, prowadzi działalność́ doradczą i szkoleniową z zakresu strategii marketingowych i PR. Specjalizuje się̨ w wykorzystaniu nowych mediów w komunikacji marek, osób i firm oraz w budowaniu strategii marketingowych. Pomysłodawca wydarzenia Social Media Covnent oraz programu rozwoju kompetencji PR Exchange. Nadzoruje najważniejsze projekty w agencji, m. in. dla Grupy GPEC, LOTOS, Twitter, IgnitionOne, Miasta Gdynia, Miasta Gdańsk, Warta, Zelmer, Canon. Wcześniej przez cztery lata pełniła funkcję Kierownika Działu Komunikacji Marketingowej w firmie badawczej Gemius S.A. w Warszawie; aktywnie uczestniczyła we wprowadzaniu badania oglądalności internetu Megapanel PBI/Gemius na rynek. Od października br. wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na studiach podyplomowych – Content Marketing. Pełni funkcję rzecznika prasowego Stadionu Energa Gdańsk. Działa w zarządzie Sekcji PR i Marketingu Pracodawców Pomorza. Pomoże w takich obszarach jak: budowanie marki, social selling, social media, personal branding, strategie biznesowe, strategie komunikacji.

Mateusz Kapica

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Project Manager z dużym doświadczeniem w międzynarodowych projektach IT. Aktywnie działa w branży IT od ponad 10 lat i w tym czasie brał czynny udział w projektach z USA, UK, Francji, Skandynawii i oczywiście z Polski. Specjalizuje się w usprawnianiu komunikacji i budowaniu silnych relacji z partnerami biznesowymi. Obecnie, jako konsultant / Project Manager, uczestniczy w projekcie rewolucjonizującym duńskie koleje. W Clipsterze pomoże przy: Business model – Lean Canvas Model, walidacji pomysłu biznesowego, strategicznej analizie pomysłu biznesowego, analizie kluczowych zadań, zasobów, organizacji pracy projektowej, priorytetyzacji zadań – plan krótko-terminowy, perspektywa na kolejne 4-6 tygodni, długo-terminowy; określeniu potencjalnych ryzyk; komunikacji w zespole; narzędziach i technikach przydatnych w organizacji projektu. obszary jego specjalizacji to: lean startup, budowanie i walidacja MVP, zagadnienia z branży IT oraz networking. LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/mateuszkapica

Małgorzata Jasnoch

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

CEO Gdansk Business Incubator STARTER
Współzałożycielka i współautorka koncepcji STARTERA, który oferuje akcelerację dla startupów (Starter Rocket), networking, zapewnia możliwości inwestycyjne oraz promocję. Opiniuje projekty biznesowe ubiegające się o wsparcie STARTERA jak również pełni role jurora w lokalnych oraz międzynarodowych konkursach startupowych (np. Infoshare Startup Contest, Start in Biznes-Go Creative, Startup Sprint etc.).

Swoje działania skupia na rozwijaniu startupów, łączeniu odpowiednich ludzi i ich biznesów oraz organizowaniu wielu ciekawych biznesowych eventów. Otwarta na wspieranie wszelkich kreatywnych i innowacyjnych pomysłów, mających szanse zaistnieć na rynku.

Joanna Grandzicka

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

COO Gdansk Business Incubator STARTER
Uzdolniona managerka z 15letnim doświadczeniem w budowaniu zespołów/brandów/projektów oraz z10letnim stażem w zakresie prowadzenia własnej firmy. Otwarta i posiadająca talent w gromadzeniu obok utalentowanych osób, co sprawia, że niemal każdy cel staje się osiągalny.

Współzałożycielka i współautorka koncepcji STARTERA, który oferuje akcelerację dla startupów (Starter Rocket), networking, zapewnia możliwości inwestycyjne oraz promocję. Opiniuje projekty biznesowe ubiegające się o wsparcie STARTERA jak również pełni role jurora w lokalnych oraz międzynarodowych konkursach startupowych. Otwarta na wspieranie wszelkich kreatywnych I innowacyjnych pomysłów, mających szanse zaistnieć na rynku.

Chętnie pomoże w budowaniu strategii, modelu biznesowego, rozwoju kompetencji lidera i rozwoju zespołu.

Łukasz Olechnowicz

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

rzedsiębiorca od początku kariery związany z zarządzaniem projektami w różnych branżach – od sektora finansowego, przez branżę budowlaną, aż po ICT. Obecnie prezes zarządu spółki technologicznej Volanto oraz współtwórca programu kształcenia kadr ICT – CODE 2.0.

Dominik Zimakowski

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Manager projektu, analityk biznesowy, programista, specjalista ds marketingu i nowych mediów. Pracuje w branży ICT od dziesięciu lat. Od dwóch lat współwłaściciel i manager w Volanto, Fundacji PFIG, agencji interaktywnej GreatVibes oraz studio RabbitGames.

„Uzależniony od przedsiębiorczości”. Założył i prowadzi dziesiątki różnych firm „po godzinach”, np. Blk. czarna woda / SheetsBrand / Vibram / AdWalkers i nigdy nie twierdził, że na tym poprzestanie.

Michał Kwiatek

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Ukończył studia na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Uniwersytecie Gdańskim. Od początku swojej kariery zaangażowanych w zarządzanie usługami IT i zarządzania projektami. Początkowo, jako członek zespołu projektowego, który koncentrował się w fuzjach i przejęciach spółek. Później, jako kierownik projektu świadczącego usługi i rozwiązania IT. W swojej karierze miał okazję prowadzić oraz uczestniczyć w projektach w takich krajach jak Francja, Niemcy, Austrii, Holandii, Szwajcarii, USA i Chinach. Posiada bogate doświadczenie w pracy z międzynarodowych zespołach. Doświadczenie zdobywał pracując dla dużych organizacji międzynarodowych, takich jak Bureau Veritas, GE Money Bank, a także polskich firm, takich jak DC Computer Plus Group, Aetna Informatyka iFinanse. Od roku 2009 jest trenerem ITIL, PRINCE 2. Doświadczenie poparte jest wieloma szkoleniami i certyfikatami w dziedzinie zarządzania usługami IT oraz zarządzania projektem. Clipsterom pomoże, ze wszystkim co związane z IT, sportem, zawodami sportowymi, eventami, fotografią i zarządzaniem projektami.

Jarek Łojewski

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Pierwszą firmę, produkującą gry na komputery Atari, założył w 1991 roku. Później była kolejna firma robiąca gry, firma szkoleniowa i… praca w korporacyjnym IT. Od lat jako coach i mentor wspiera startupy, szkoli profesjonalistów IT, transferuje podejście startupowe do korporacji oraz wiedzę nabytą w korporacjach do startupów. Wspomaga przedsiębiorców m.in. w programach akceleracyjnych Inkubatora STARTER czy Clipstera oraz jako niezależny doradca. Pomaga tworzyć lub weryfikować modele i procesy biznesowe oraz wspiera budowanie i rozwój zespołów. Jako Failure Evangelist w FuckUp Nights Polska propaguje uczenie się na porażkach i sukcesach. Obszary specjalizacji: modele i procesy biznesowe, budowanie i rozwój zespołów, organizacja eventów.

Kinga Kuczyńska

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Menadżerka w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, wraz z zespołem realizuje projekty wspierające rozwój branż kreatywnych oraz z zakresu edukacji przedsiębiorczej i kreatywnej, w tym „Lekcje Przedsiębiorczości” – zgamifikowany kurs przedsiębiorczości realizowany w gdańskich szkołach, oraz Gdańsk Business Week – letni kurs biznesowy w języku angielskim dla młodzieży w wieku 15-19 lat.

W wolnej chwili: doktorantka (pisze doktorat o komiksie kobiecym), działa w grupie artystycznej MamadooFireshow, biega i podróżuje.

Jan Wyrwiński

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

W latach 2005-2015 byłem przedsiębiorcą technologicznym budującym takie spółki i marki jak FreecoNet, Datera, Aiton Caldwell. Od 2015 jestem współtwórcą Alfabeat, który jest akceleratorem i funduszem dla projektów technologicznych (www.alfabeat.pl). Alfabeat jest też wspólnie z GFP / Inkubator Starter założycielem Clipstera.
Na marginesie pracy zawodowej od wielu lat z przyjemnością pomagam ludziom swoją wiedzą, doświadczeniem, kontaktami czy entuzjazmem – po to, aby pomysły zamieniały się w działające i rosnące przedsięwzięcia biznesowe.

W Clipsterze, jako mentor, postaram się pomóc krytycznie spojrzeć na projekt, a także skupić się na obszarze „product/market fit” i na modelu biznesowym.

Michał Mysiak

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Od 10 lat związany z biznesem i rynkiem nowych technologii. Prezes Zarządu Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych. Inwestor i współwłaściciel w akademii programowania Software Development Academy oraz producencie światowej klasy oświetlenia scenicznego Portman Lights. Współtwórca pierwszego w Polsce colivingu dla startupowców – Clipstera. Ekspert gospodarczy Komisji Europejskiej. Członek komitetu monitorującego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Wyznaje zasadę, że nie ma rzeczy niewykonalnych – jeśli wydaje się, że czegoś nie da się zrobić, to po prostu należy znaleźć osobę, która tego nie wie i to zrobi. Za swój największy sukces uważa stworzenie akademii programowania – Software Development Academy, która w ciągu dwunastu miesięcy rozwinęła działalność w dziesięciu lokalizacjach i stała się liderem rynku bootcampów programistycznych w Polsce.

W Clipsterze jako mentor podpowie jak zbudować silny zespół wokół firmy i produktu oraz zaplanować strategię sprzedaży produktu,wytłumaczy jak opomiarować i mierzyć skuteczność działań marketingowych,pomoże przygotować się do współpracy z klientem korporacyjnym.

Bartek Kotowicz

COO Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Wychodzi z założenia, że twórcza codzienność jest lepsza niż pewne jutro. Z tej przyczyny porzucił przyszłość w instytucjach europejskich na rzecz branży kreatywnej i własnej firmy. Z zapałem szkoli, prowadzi zajęcia dydaktyczne i pisze artykuły. Dyrektor zarządzający agencji brandingowej Engram. Twórca blogu brandingowy.pl, dedykowanej projektowaniu informacji marki Pan Wizualny oraz kreatywnej przestrzeni wielofunkcyjnej O TU_. Juror konkursów brandingowych (KTR, Polski Rebranding Roku). Stra­teg oraz fan marek. Interesują go zwłasz­cza zagadnienia z zakresu brandingu korporacyjnego i marek B2B.